Společně pro Liberecký kraj
Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!
VíceNarodil jsem se v roce 1963 v Praze a až do sametové revoluce žil na Žižkově.
Vystudoval Střední odborné učiliště v oboru mechanik optických přístrojů a následně pak Střední průmyslovou školu Škoda auto v Mladé Boleslavi. Odtud pochází i má žena, se kterou máme čtyři děti. Seznámili se v jezdeckém oddíle, neboť oba máme stejného koníčka - koně.
Při hledání vhodného místa pro svojí rodinu a zálibu jsme našli zemědělskou usedlost nedaleko Turnova, kde žijeme již bezmála dvacet let. Turnov jsme si zamilovali, je to podle nás úžasné město pro život a to včetně nádherné krajiny Českého ráje a sousedské pospolitosti například v Kadeřavském sboru dobrovolných hasičů. Z okna našeho domu vidíme v dáli jedinečnou architekturu Ještědu, dominantu Liberce. Ostatně do Liberce a Jablonce dojíždím často i na zápasy ve fotbale, protože náš starší syn hrál postupně za oba tyto kluby v žákovské i dorostenecké soutěži. Nedaleko České Lípy mají zase rodiče chalupu, takže se cítím být s celým naším krajem opravdu propojen.
Kandidovat jsem se rozhodl proto, aby krásy tohoto kraje byly předány jeho dětem a následujícím generacím pokud možno ve stejné podobě, jako můžeme nyní užívat my. Myslím si, že není dobré jenom kritizovat, bez osobní účasti se nic nezmění - k tomu by chtěl využít všech svých zkušeností z mnoha oborů, kterými si v životě prošel. V současnosti své technické vzdělání uplatňuji jako konstruktér technických svítidel v turnovské firmě.
Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!
VíceO adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?
VícePremiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.
VíceRozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.
VíceO výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.
VíceKe koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.
Více