Kandidáti

image
image
KDU-ČSL

Matek Štěpán

Narodil jsem se v roce1987 v Děčíně, ale prakticky celý svůj život žiji v Jablonci nad Nisou. Vystudoval jsem Podnikovou ekonomiku a management na Technické univerzitě v Liberci a v roce 2014 jsem získal inženýrský titul. Ještě v době studií na vysoké škole jsem aktivně působil v oblasti sportu nejprve jako trenér mládeže v plavání a později jsem díky úspěchům svých svěřenců měl možnost působit jako trenér v realizačním týmu České juniorské a seniorské reprezentace a účastnit se v národních barvách vrcholných Evropský i světových soutěží.

Praxe a vize
V roce 2016 jsem se rozhodl udělat životní změnu a pracovat v soukromém sektoru a využít dosavadních zkušeností a mého vzdělání. Začal jsem pracovat ve známé jablonecké firmě Jablotron Alarms na pozici manažera zahraničního obchodu, kde jsem měl na starosti distribuci produktů hlavně do části střední a jihovýchodní Evropy. Za tuto zkušenost budu vždy vděčný.

Ke konci roku 2018 přišel další zlom, kdy jsem v rámci uskupení Společně pro Jablonec (koalice KDU-ČSL a nezávislí) uspěl v komunálních volbách a od listopadu 2018 jsem začal pracovat jako náměstek primátora Jablonce nad Nisou pro ekonomiku a správu majetku. Politickou funkci jsem vždy bral jako službu občanům, nikoli jako pohodlnou trafiku s jistým příjmem. Bohužel koaliční partner ANO měl k tomuto opačný postoj a morální zásady šly stranou. Silně jsem se vymezil proti vyvádění veřejných peněz z městského rozpočtu bývalým primátorem pro jeho firmu. To vedlo v srpnu 2019 k rozpadu koalice a konci uvolněné funkce. Za tuto zkušenost budu vždy opět vděčný, protože mi to pomohlo prozřít s kým mám v politice čest a že morální zásady a odpovědnost vůči voličům je bohužel pro mnoho lidí v politice cizí. Nyní působím jako zastupitel statutárního města Jablonec nad Nisou.

SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA