Aktuality

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
image

Malé zamyšlení cestujícího mezi Libercem a Jabloncem

Tak mi nastoupilo dítě na střední školu. Vybralo si školu v sousedním městě. Ještě že máme tak dobré spojení mezi městy, protože autem studenta už vozit nebudu. Co vyberu?

Více
image

Inkluze ve školství – realita aneb konec jedné pohádky?

Místo skutečného společného vzdělávání funguje současný systém jen jako pouhá společná docházka do běžné třídy. Inkluzi by ale měl být nadřazen mnohem důležitější cíl - přivést každého žáka k jeho osobnímu maximu.

Více
image

Kdo a co pomůže Liberci?

Velké zamyšlení nad tím, jak by mohli politici pomoci městu Liberec v současné době a kam by měly směřovat politické snahy vládců Libereckého kraje a Liberce.

Více
image

Zvládne liberecká nemocnice svůj růst?

V Liberci na rekonstrukci a modernizaci marně čekáme již pětadvacet let. Technickým a stavebním stavem současné nemocnice se už dříve zabývala analýza, která došla k závěru, že 70% prostor není způsobilých k účelu jejich využití.

Více
image

Předvolební projev Marka Prchala se mi líbil

V první řadě je skvělé, jak se premiér zlepšil ve čtení a češtině. A jinak? Čekali jste realistický a predikující projev premiéra země zmítané v druhé vlně koronaviru? Asi jste zklamaní. Pokud jste ale čekali tradiční „děkovačku“, vychvalování sebe sama a

Více
image

Železnice v Libereckém kraji

Dnes - v roce 2020 - trvá nejrychlejší vlakové spojení Prahy s Libercem 2 hodiny a 35 minut. Za první republiky to byly průměrně 2 hodiny a 47 minut. Zlepšení o 7% za jedno století.

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Bez zdravotních sester nikdy zdraví nebudeme!

Nedávná pandemie COVID-19 ukázala, jak ohromně důležitý je v systému našeho zdravotnictví střední zdravotnický personál, zejména pak zdravotní sestry.

Více
image

Jsme konkurenceschopní v oblasti technického vzdělávání?

Učení se prací, tzv. „work based leasing“ je fenomén, který stále není v systému středního odborného vzdělávání uspokojivě vyřešen.

Více
image

Žijme v kraji bez dluhů

Tři kraje v České republice dokazují hospodařit bez deficitů a nezatěžují své obyvatele žádným dluhem, který by jednou museli splácet na úkor budoucnosti své a svých dětí. Ukazují nám, že to jde a že je to v podmínkách naší země uskutečnitelné.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
image

Vláda nesmí utrácet peníze našeho kraje!

Vláda ANO a ČSSD schválila ve zrychleném jednání zákon, který přenáší financování pomoci podnikatelům na města a obce. To znamená, že obce v Libereckém kraji by měly financovat podporu podnikatelům ze svých rozpočtů místo státu. To odmítáme!

Více
image

Těžbě v Turówě musíme zabránit!

Dopady rozšíření dolu Turów na množství podzemní vody v regionu řeší petiční výbor Evropského parlamentu. Všichni společně musíme vyvinout maximální tlak na polské úřady ohledně protiprávního prodloužení těžby v dole Turów na česko-německo-polském trojmez

Více
image

Proč volím Společně?

Hrozí mne, jak snadno lze před voliči omluvit omezení demokratických principů hláškami o snižování byrokracie. Tomu zlu se musíme postavit, jinak nebudeme mít právo si stěžovat.

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Samostatně myslící absolvent – je to sen?

Proč je pro absolventy středních škol problém samostatně tvořit, myslet, řešit zadané problémy?

Více
image

Jak se Turnov vyrovnává s propadem příjmů do městského rozpočtu?

Turnov nemá „státní luxus“ - není možné mávnutím kouzelného proutku navýšit městský rozpočtový schodek.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v České Lípě?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Šance změnit způsob vzdělávání je právě teď!

Základní úkol vzdělávacího systému je zřetelný a srozumitelný - jde především to, abychom naše děti ve školách všech stupňů „něco“ naučili.

Více
image

Jak s byty v Liberci?

Téma, které hýbe Libercem a které vyvolává vášně a obavy. Jak se k němu máme jako zastupitelé postavit, kdo na něm vlastně vydělá a kdo prodělá?

Více
image

Účet za koronavirus pro Českou Lípu

Je načase položit si jednoduchou a zcela legitimní otázku: Co nás to stálo a ještě bude stát? Jakým způsobem se pandemie projeví na našem hospodářství? Jak se opatření projeví na státu, našeho kraje a naší obce?

Více
image

V podnikání jsme si všichni rovni

Naše země neposkytuje podnikatelům rovné příležitosti a obrovský střet zájmů našeho premiéra, který na našem trhu dusí stovky a možná tisíce firem, je problémem všech lidí tohoto státu.

Více
image

V Senátu nebudu nikoho známkovat

Rozhovor s Liborem Šmejdou, naším kandidátem do Senátu ČR za českolipský region.

Více
image

Společné vzdělávání

Budu upřímný – budoucnost tohoto národa je v rukách části populace, která bude mít špičkové vzdělání a přinese této společnosti tu nejvyšší přidanou hodnotu.

Více
image

V době koronavirové...

… vzhledem k tomu, že mám příbuzné a kolegy v Olomouci a Litovli, odkud pocházím, prožívala jsem tuto dobu se zvláštním respektem. Nejvíc se nás dotýkalo to, že jsme nemohli a dosud nemůžeme navštívit...

Více
image

Jak bojovat se suchem?

Vedení kraje navýšilo podporu projektů na zadržování vody v krajině na 11 milionů. Je to dost? Jak by měl či bude kraj v této problematice dále postupovat? Zde je odpověď Ing. Jiřího Klápštěho...

Více
image

Musíme věřit ve vítězství, aby vítězství uvěřilo v nás

Tuto větu jsem již v některém ze svých předchozích článků použila a autorovi za jeho hlubokou myšlenku děkuji - ona věta vystihuje současnost téměř dokonale.

Více
image

Liberecký region - kraj s duší

Jak řekl náš první prezident, státy se udržují těmi idejemi, z kterých se zrodily, a já věřím, že měl pravdu. Naši předkové nám zanechali staleté dědictví ideálů vyrůstajících z křesťanské víry a podle mě to je bohatství, které nám dává jedinečnost v dneš

Více
image

Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu!

Fungování České televize je pod největším tlakem za dlouhá léta. Poslanci ANO,KSČM,SPD a Trikolóry dosadili nové členy mediální rady a získali většinu při jejím hlasování. Postavíme se za nezávislost veřejnoprávních médií!

Více
image

Život v Tanvaldu

I když na Tanvald někdy veřejnost pohlíží skrz prsty, věřím, že Tanvald má potenciál. Celá oblast mikroregionu Tanvaldsko má lidem co nabídnout - od krásné přírody přes zajímavá turistická i historická místa.

Více
image

Společně pro Liberecký kraj – nováček v politice

Martin Valčík - proč jsem vstoupil do politiky? Protože nespokojenost s politikou a politiky nestačí. A kde jinde začít než u sebe – příklady táhnou.

Více
image

Co Marie Terezie počala, Robert Plaga zrušil

Dobrovolná výuka především v základním školství je nesmyslný institut, který neospravedlní žádné argumenty, a doplatili na něj žáci, rodiče i učitelé.

Více
image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Quo vadis naše krajské školství?

„Doba koronavirová“ přesně a výstižně poukázala na největší problémy a slabiny školství v kraji, ale také na jeho nesporné kvality. Žáci, studenti i pedagogové se ze dne na den vcelku rychle vypořádali se zavřenými školami a důsledky karantény. Někde snáz

Více
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA