Aktuálně

  • aktuality
  • Musíme věřit ve vítězství, aby vítězství uvěřilo v nás
image

"Musíme věřit ve vítězství, aby vítězství uvěřilo v nás


Tuto větu jsem již v některém ze svých předchozích článků použila a autorovi za jeho hlubokou myšlenku děkuji - ona věta vystihuje současnost téměř dokonale.

Jak vnímáte mou nedokonalou malůvku?

Ještě donedávna by mi hlavně děti řekly, že jde o planetku s mnoha Shrekovýma ušima. Dnes už i  malé dítě pozná, že je to molekula koronaviru - vídáme ji všude. A proč o ní mluvím i já? Nedávno jeden přítel řekl, že si příroda jen dělá pořádek, že možná provádí „selekci“. „No to snad nemyslíš vážně???“ byla má bezprostřední reakce. A když o tom přemýšlím nyní, nezměnila bych na své odpovědi a současně otázce vůbec nic. Věřím, že příroda podléhá vyššímu božímu řádu. Věřím, že nás Bůh má rád a nechce lidstvu ubližovat a škodit.

Co pro nás jako pro křesťanskou společnost znamená koronavirus? Papež František říká, že „v této mimořádné době nastal čas tříbení charakterů a odhalování skrytého.“


Nabývají na aktuálnosti tři základní pravdy:

  • Nikdy není pozdě začít opravovat to, co je rozbité
  • Nikdo není zbytečný
  • Každý z nás může konat dobro, kterému věří

Žijeme ve víře a víme důležitou věc: Důvěřovat je víc než rozumět. Můžeme důvěřovat Bohu, že bez jeho vědomí nám nespadne ani vlas z hlavy, ale nemusíme umět vysvětlit, co přesně se děje a proč. „Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi“, prohlásil dále papež František a  pokračoval „Bouře obnažila naši zranitelnost a odhalila falešné a zbytečné jistoty, na  kterých jsme stavěli naše plány, projekty, zvyklosti a priority a ukázala na to, jak jsme zanedbávali a vzdávali věci, které naše životy a naši společnost vyživují, udržují a posilují.“


„A proto je má úvodní věta mementem. Začněme věřit, začněme uvažovat o sobě v konfrontaci se světem s ostatními lidmi, zamysleme se sami nad sebou a hlavně věřme! Věřme ve vítězství nad zlem a vítězství začne věřit v nás!"

Lenka Procházková, KDU-ČSL

Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA